Több milliós, nagy összegű anyagi biztonság
Miért érdemes kockázati életbiztosítást kötni?
Akár több 10 millió forintot is kaphat a család, ha tragédia vagy betegség miatt pótolni kell a kieső jövedelmed.
Jövedelemkiesés esetén sem jelent majd gondot szeretteidnek a ház vagy az autó hitelének törlesztése.
Igényeid szerint alakíthatod, hiszen csak azért a kiegészítő védelemért fizetsz, amire valóban szükséged van.
1 éves gyermekedet is biztosíthatod balesetekre, 2 éves kortól pedig az életbiztosításba is bevonhatod.
Videónkban összefoglaltuk neked a Releva kockázati életbiztosítás legfőbb jellemzőit.
Az alapvető életbiztosítási fedezeten túl ezek közül választhatsz:
Gábor 42 éves, szeretné, ha két gyermeke és felesége akkor is anyagi biztonságban lennének, ha utolérné egy komolyabb betegség. A 10 millió forintos életbiztosítás garanciát jelent, hogy vissza tudják fizetni a családi házra felvett hitelt, és bármi történjen is, ebből az összegből gyerekeiket is támogathatják, amíg felnőnek. Biztosítását kiegészítette műtéti térítés szolgáltatással is, hogy ha kórházba kerül, akkor is kapjon anyagi segítséget.
Akár 50%-ot is elengedünk a biztosításod díjából, ha nem dohányzol.
Őrizd meg az egészséged, és mi 5 évente díjvisszatérítést biztosítunk.
Hívj fel minket vagy keresd tanácsadódat!
Mindent elmagyarázunk telefonon.
Tanácsadónk elküld minden fontos tudnivalót e-mailben.
Ha tetszik a biztosítás, egy válasz e-maillel azonnal meg is kötheted.
A korábbi dokumentumokat az archívumban találod.
A várakozási idő balesetekre nem vonatkozik, halálesetre azonban jelenleg 6 hónap. Ez azt jelenti, hogy ennyi időnek kell eltelnie, amíg szolgáltatást vehetsz igénybe.
A kockázati életbiztosításnál havidíjat fizetsz azért, hogy egy haláleset után a biztosító nagy összeget fizessen ki a családodnak vagy más kedvezményezettnek. Fontos azonban az életbiztosítást más fedezetekkel is kiegészíteni, hiszen egy baleset vagy betegség bármikor előfordulhat.
Hogy mekkora összegre lesz szüksége a szeretteidnek, ha te már nem tudsz gondoskodni róluk, azt úgy számolhatod ki a legegyszerűbben, ha alaposan felméred az aktuális anyagi helyzetedet, és átgondolod, milyen kiadások várnak a családodra a jövőben. Általában legalább 2 évnyi fizetésnek megfelelő összeget javaslunk.
Elsősorban az életkorodtól és az egészségi állapotodtól és attól, hogy mennyire veszélyes munkát végzel. Befolyásolja az is, hogy milyen biztosítási szolgáltatásokat szeretnél igénybe venni.
Attól függ, milyen kiegészítőket kötöttél, hiszen balesetre és betegségre is vannak kiegészítők.
8 nap áll rendelkezésedre, hogy bejelentsd, ha valami baj történt. Az ún. elévülési idő ugyanakkor 5 év, ez idő alatt bármikor kérhetsz szolgáltatást. Fontos azonban, hogy utóbbi esetben csak akkor tudunk fizetni, ha minden lényeges körülmény kideríthető.
A szerződő az, aki megkötötte a biztosítást és fizeti a díjat. A biztosítottra és a társbiztosítottakra terjed ki a kockázatviselés, míg a kedvezményezettek azok, akik a biztosítottak halálakor jogosultak a biztosítási összegre. A kedvezményezetteket bármikor módosíthatod a szerződés tartama alatt, ugyanakkor lehetőséged van visszavonhatatlan kedvezményezettet is megjelölni. Ez azt jelenti, hogy a kedvezményezett hozzájárulása szükséges a módosításhoz.
Igen, a biztosításod követi az inflációt. Minden évben, a biztosítási évfordulón indexáljuk a szerződést, vagyis növeljük a biztosítási összeget. Erről értesítést küldünk, és lehetőséged van eldönteni, hogy kéred-e az értéknövelést vagy nem.
Ha legalább 10 évre kötöd a biztosítást, minden 5. évben visszatérítünk számodra egy meghatározott összeget. Fontos, hogy csak akkor vagy jogosult a bónusz-visszatérítésre, ha az 5 éves periódusban nem vettél igénybe szolgáltatást! A számítás alapja az első havi biztosítási díjad, a szorzók pedig annál nagyobbak, minél hosszabb távra kötötted a biztosítást. 10 és 14 év között például 6-szoros a szorzó, 40 éves tartamnál pedig 24-szeres.
Az oldalon szereplő példák kitalált személyeket és adatokat tartalmaznak.